16. Generálka pro RODEO, 24. listopadu 2019 * K3

Mělo to být původně 102. Podzimní Rodeo, ale nakonec bylo vše jinak. Už na oddílovce je to jasné. Jeden Rys na výpravě bude asi málo. Nakonec na nádraží, na nástupu, stojí Rysové dva. Infin a Talík. Celkem je nás dvanáct členů. Tak to by to Rodeo hrát šlo. Volám si rádce k poradě a řešíme, jestli ano nebo ne.  A jak jsme rozhodli. Ani nevím, jestli dobře nebo špatně. Rodeo se odkládá na jindy a můžete si sami doplnit pro a proti. Rodeo už nebude na výpravě, ale odehrajeme ho v klubovně (v tělocvičně). Měli jsme skvělou příležitost, krásné místo, krásné počasí, rozdělení družin po čtyřech. Jenže to rozdělení i pro mne znamenalo stopku. Přeházení členů družin. Startér za 14 dnů vystřídal všechny družiny, Kupka to stihnul na jediné výpravě.  To mi prostě nesedlo. Takhle jsme si mohli klidně hodit kostkou a určit vítěze.

Výprava dostává název Generálka pro Rodeo. Odzkoušeli jsme si některé klasické závody, zahráli i něco navíc. Možná i vytvořili nějaký základ nových družin.
Jede s námi Norek, jsem moc rád. Takto nejsem na tu smečku sám. Finální rozdělení na výpravě: Rysové – Infin, Startér, Donut, Talík. Lišáci – Sysel, Júňo, Sobík, Honzík. Vydry – Séba, Mates, Vítek a Kupka.

Bodování – zelený žeton ½ bodu. Modrý žeton, bod. Občas vyhrál žeton jednotlivec, většinou družina.
Navíc funguje gambler systém. Zelený žeton můžeš zdvojnásobit nebo ztratit. Záleželo na tom, zda si u Norka v kapse vytáhl bílý nebo černý žeton. Někdo do hazardu nešel, jiný prosázel všechno. Rozhodnutí bylo vždy na majiteli žetonu. Sázet zelený žeton šlo vždy jen po soutěži, později už ne.
Z Hrádku se přesouváme snad jen necelý kilometr a jsme na hřišti. Je vybudováno v bývalém lomu. Tady zůstáváme několik hodin a odehrajeme většinu her. Začínáme kombinovaným uzlováním. Rysi posílil Norek, ale ne z důvodu, že by neuměli uzly. Norek si to chtěl jen zkusit. Tak proč ne. Vítězí Vydry.
Další závody mohou být v zápise přeházené, případně si nevzpomenu, kdo vyhrál. Tak mne prosím nekamenujte. Pokračujeme peklem a pak je souboj jezdců. Souboj to byl pěkný. Kůň Mates v krásném rozběhu nabral Donuta s Talíkem a ti vyletěli z kruhu jak hadroví panáci.
Soutěž, co je to? Tři věci, nikdo nic nepoznal. Začínám s nápovědami. No i pak to je problém. Oddělovač žloutků, detekční trubička a plomba na vagóny.
Kovbojské přetahy – skončí v prvním kole nerozhodně, druhé kolo nerozjíždíme.
Lasování jsem ošetřil trochu jinak. Každý z družiny, kdo roztočí během dne krinolínu, získá družině čtyři žetony. Družina by mohla získat celkem šestnáct žetonů. Nebudu to napínat. Krinolínu roztočil pouze Donut.
KImovka – pojata trochu netradičně. V plastové krabičce je třicet věcí. Družina ji dostane do rukou, nesmí ji otevřít. Z třiceti věcí napsali Vydry dvacet osm. Hezký…
Poznávání (pár) stromů…

Liščí ocásky, dramatický boj, i nějaký rozseknutý ret tam byl. Po této soutěži už musíme dál, protože čas utíká neskutečně rychle. Ještě se zdržíme nad hřištěm při stavbě věžiček. Sedm kamenů měl věžička mít. Mohli vyhrát Rysi, ale Donut neumí napočítat do sedmi. Jeho věžička měla kamenů jen šest. Vyhrávají Lišáci.

Jdeme neznačenou trasou, v podstatě přesun na další hřiště, které je vzdálené od nás asi kilometr.
U informační tabule, kde je spousta rostlin a spoustu textu – najděte slovo „Jarní“. Vydrám to trvá pět minut. Ostatním minutu.
A už jsme na dalším hřišti. Tady je hlavním programem opékání párků. Vlastně zde odehrajeme jen kde je Kristus a vysvětlím pravidla náletů.
Dále už jdeme po zelené, směr chata Hrádek. Určení, kde je sever provedli správně jen Lišáci. Ostatní tak nějak zabloudili.
Zastavujeme se u Zvoničky sv. Isidora a v Aleji dobra. Občasný nálet nás trochu zdrží, než se dostaneme k chatě Filipka. Máme čas na nějakou kofolu a zdravé hranolky. K mému nemilému překvapení má půlka oddílu koupený ovocný birell. Tohle se mi nelíbí, birell není určen pro děti. Ale co už. Odcházíme a sluníčko už je hodně nízko. Brzy se začne stmívat. Musíme jít a trochu přidat do kroku. Ještě dám dva nálety, ať vyřešíme pořadí a pak už jen klesáme rychlým krokem na nádraží do Návsí. V cíli už je úplná tma a obloha plná hvězd.
Zde máme ještě dost času na morseovku a závěrečné vyhodnocení. Výsledky zde.
Rysi 14 žetonů, Lišáci 20 žetonů a Vydry 24 žetonů
Jednotlivci : 8 – Séba, 6 – Sobík, Mates, 5 – Startér, Sysel, Júňo, Vítek, Kupka, 4 – Donut, Honzík, 3 – Infin, 2 – Talík

Podle mne povedená výprava pod modrou oblohou.
A teď si odpovězte účastnici sami, třeba v diskusi pod článkem. Byla to chyba, když jsme výpravu nepojali jako Podzimní Rodeo?

Cestou a na chatě Filipka probíráme s Infinem, Sébou a Startérem další vícedenní výpravu na Tvrz. Ale o tom se rozepíši snad v nějakém novém článku.